Vége a lízingnek
Ha lejár az autóra kötött lízingszerződés, akkor bizony nem elég ölbe tett kézzel ülni, hogy majd minden rendben lesz, mert tennivalója van ám a lízingbe vevőnek is!
Ha a finanszírozó magától nem küldené a szükséges iratokat, akkor bizony el kell érni a lízingcéget, hogy ideje lenne számvetést készíteni, és bizonyos iratokat odaadni, mert ez így módi. Egyrészt nyilatkozatot kell kérni a tartozás kiegyenlítéséről, hogy a későbbiekben igazolható legyen a rendezés, másrészt pedig el kell kérni az eddig a pontig a finanszírozónál őrzött törzskönyvet. Merthogy az autó tulajdonjogát bizony át kell íratni!
Ehhez pedig a következő paksamétával kell a területileg illetékes önkormányzat okmányirodájába besétálni:
- nyilatkozat a tartozás kiegyenlítéséről;
- kötelező felelősségbiztosítási kötvény;
- 12.000 Ft a forgalmi engedélyre és törzskönyvre;
- illetve a jármű motorjának mérete alapján a következő pénzmagra is szükség lesz: 1890 cm3 alatt 18.- Ft/cm3, e felett 24.- Ft/cm3, motornál 500 cm3 alatt 18.- Ft/cm3, e felett 24 Ft/cm3, tehergépkocsi: 18.-Ft/cm3, pótkocsi esetén 2500 kg össztömeg alatt 9.000.- Ft, e fölött 22.000.- Ft
Senki ne feledje, hogy magánszemélyként az azonosítására alkalmas személyi okmányokra is szükség lesz, illetve ha nem tulajdonosként jár el, akkor írásbeli meghatalmazás is kell! Jogi személyek esetén annyival módosul a történet, hogy 3 hónapnál nem régebbi cégbírósági bejegyzés, aláírási címpéldány és írásbeli meghatalmazás kell.
Hogy miért nem szabad ezeket elfelejteni? Mert különben az autó az adminisztráció kisördögének hála véletlenül a lízingcég nevén maradhat, ami a későbbiekben számtalan problémát okoz(hat).




